Wykład
Sep 11, 2021 6:30 PM

Wy-shape-uj swój produkt!

Jeśli mówisz, że Agile to więcej niż Scrum, Kanban czy praktyki XP, ale masz problem z wymienieniem czegoś więcej to może będę miał dla Ciebie coś nowego!

Prawdziwy start-up to nie tylko pivoty produktowe, ale również procesowe. Szczególnie praca z zespołami, w których role są często łączone i trudno o zbudowanie stabilnej, wystarczająco dużej grupy specjalistów pokazują, że nie zawsze da się tam skutecznie czerpać ze Scruma. Nawet jeśli Kanban pokazuje i rozwiązuje pewne problemy to nie wszystko. Dużo zmienia się po opracowaniu i wystrzeleniu MMP i zmiany powinny też dotyczyć tego jak pracujemy. Co wyjdzie jeśli dodamy do psychologię deadline’ów?

Shape-up – metoda pracy, którą na własnych doświadczeniach zbudowała firma Basecamp. Choć sami mówią o niej, że nie zależy im być agile, to zbudowali coś, co w określonych przypadkach i momentach rozwoju produktu, po prostu dobrze działa. Czy Shape-up jest tylko dla małych zespołów i start-upów? Poznajcie i zadecydujcie sami.

Dla kogo jest ta prezentacja? Produktowcy (PO, PM), Scrum Masterzy patrzący szeroko, samozwańczy coache i wszyscy którym bliski jest pragmatyzm pracy, również developerzy.

Prowadzi:
ProwadzĄ:
Radek Orszewski
Poznaj!

Sprawdź pozostałe
prelekcje!

Wykład
Sep 11, 2021 10:30 AM
To tylko teoria, że można zrobić wszystkie testy w sprincie

Case study, które przedstawię, zaczyna się sytuacją – kilka zespołów wspólnie tworzyło produkt, ale po każdym sprincie odbywały się testy akceptacyjne wykonywane przez osobny zespół QA.

Wykład
Sep 11, 2021 10:30 AM
Dlaczego skalowanie nie działa i co z tym zrobić

„Wszyscy wydają się zajęci, ale nie możemy niczego dostarczyć. Spróbowaliśmy tego Agile, jednak niewiele się zmieniło. Nasz kontekst jest inny i po prostu on tutaj nie zadziała”.

Warsztat
Sep 11, 2021 11:45 AM
DevOps 3 Ways - Trzy drogi DevOps

Porozmawiajmy o DevOps, o inżynierskich praktykach, o miarach, o biznesie wytwarzania oprogramowania i nie tylko.