Wykład
Sep 11, 2021 10:30 AM

To tylko teoria, że można zrobić wszystkie testy w sprincie

Wielokrotnie podczas wdrażania Scruma spotykałem się z sytuacją, w której zespoły w miarę szybko zaczynają pracować w sprintach – ale bardzo trudno jest im stworzyć przyrost, który po sprincie jest w pełni gotowy do wdrożenia na środowisko produkcyjne. Często wówczas stosuje się pewną hybrydę – pracujemy w sprintach, ale zanim przekażemy zmiany na produkcję, wykonujemy jeszcze jakiś zestaw testów.

Case study, które przedstawię, zaczyna się właśnie taką sytuacją – kilka zespołów wspólnie tworzyło produkt, ale po każdym sprincie odbywały się testy akceptacyjne wykonywane przez osobny zespół QA. Taki sposób działania miał poważne wady: trudno było zaplanować testy akceptacyjne, zespoły jednocześnie tworzyły nowe funkcjonalności i poprawiały błędy wykryte przez testy, widać było duże napięcia pomiędzy zespołami, a wdrażanie przyrostów na produkcję było często opóźniane lub odwoływane. Postanowiliśmy więc zrezygnować z osobnej fazy testów i włączyć te testy do sprintów.

Podczas prezentacji opowiem o oporze zespołów przed tą zmianą, o tym jak ją wprowadziliśmy oraz jakie były konsekwencje tej zmiany.

Prowadzi:
ProwadzĄ:
Stanisław Matczak
Poznaj!

Sprawdź pozostałe
prelekcje!

Wykład
Sep 11, 2021 10:30 AM
Dlaczego skalowanie nie działa i co z tym zrobić

„Wszyscy wydają się zajęci, ale nie możemy niczego dostarczyć. Spróbowaliśmy tego Agile, jednak niewiele się zmieniło. Nasz kontekst jest inny i po prostu on tutaj nie zadziała”.

Warsztat
Sep 11, 2021 11:45 AM
DevOps 3 Ways - Trzy drogi DevOps

Porozmawiajmy o DevOps, o inżynierskich praktykach, o miarach, o biznesie wytwarzania oprogramowania i nie tylko.

Wykład
Sep 11, 2021 11:45 AM
Patologie pseudozwinności

O powyższym chcę opowiedzieć. O tym jak procesy stały się ważniejsze od ludzi, o tym jak trzymanie się planu stało się ważniejsze od reagowania na zmiany.