Wykład
Sep 11, 2021 11:45 AM

Patologie pseudozwinności

To zadziwiające, że przez dwadzieścia lat ze społecznościowego poruszenia inżynierów, w którym inżynierowie chcieli tworzyć lepiej napisane oraz bardziej wartościowe oprogramowanie, zrobił się jakiś adżajl.

Adżajl, którym żywo zainteresowane są tłumy managerów, psychologów, PMów, dostawców narzędzi, handlarzy kolorowych karteczek i flamastrów etc. Słowem zainteresowani są wszyscy, tylko nie inżynierowie.

O powyższym chcę opowiedzieć. O tym jak procesy stały się ważniejsze od ludzi, o tym jak trzymanie się planu stało się ważniejsze od reagowania na zmiany. O poganianiu inżynierów metrykami, o potwornej jakości kodu, która za nimi stoi. No i o Mistrzach Przytulania Drzew.

Nie licz na litość. Nie biorę jeńców.

Prowadzi:
ProwadzĄ:
Michał Bartyzel
Poznaj!

Sprawdź pozostałe
prelekcje!

Wykład
Sep 11, 2021 10:30 AM
To tylko teoria, że można zrobić wszystkie testy w sprincie

Case study, które przedstawię, zaczyna się sytuacją – kilka zespołów wspólnie tworzyło produkt, ale po każdym sprincie odbywały się testy akceptacyjne wykonywane przez osobny zespół QA.

Wykład
Sep 11, 2021 10:30 AM
Dlaczego skalowanie nie działa i co z tym zrobić

„Wszyscy wydają się zajęci, ale nie możemy niczego dostarczyć. Spróbowaliśmy tego Agile, jednak niewiele się zmieniło. Nasz kontekst jest inny i po prostu on tutaj nie zadziała”.

Warsztat
Sep 11, 2021 11:45 AM
DevOps 3 Ways - Trzy drogi DevOps

Porozmawiajmy o DevOps, o inżynierskich praktykach, o miarach, o biznesie wytwarzania oprogramowania i nie tylko.