Wykład
Sep 11, 2021 11:45 AM

New Leader on the Block czyli nowy lider w starym zespole

Prowadzenie zespołu, który budowało się i zna od podszewki od lat jest wygodne i komfortowe jak ulubione stare kapcie :D Wiesz czego się można spodziewać, gdzie jest dziura i czemu lewy ma mniej wytarte futerko niż prawy xD Znasz je na wylot, są wygodne bo znane.

Co innego, kiedy musisz je zmienić na nowe - czasem gdzieś Cię uciskają, mają inny zapach i jakieś takie twardsze się wydają :D

W ciągu ostatniego roku, miałam okazję wejść w rolę managera w różnych zespołach i rolach (od heada do CEO). Były to zespoły z długą historią, swoimi problemami oraz nawykami. Wcześniej przez 5 lat działałam w doskonale znanym mi zespole Project: People, który wspólnie z Joanna Ostafin budowałyśmy od zera i znamy go od podszewki.

Podczas tego wystąpienia opowiem o swoich doświadczeniach w zakresie wykorzystania Lean Leadershipu w przypadku dołączania do starego zespołu jako nowy lider. O tym co mnie zaskoczyło, jakie błędy popełniłam, jakie metody i narzędzia warto zastosować, dlaczego empatia, uważne słuchanie i cierpliwość są kluczowe. Gdzie schować swoje ego, a kiedy wyciągnąć zza pazuchy tradycyjne metody zarządcze. A to wszystko w oparciu o realne case studies.

Prowadzi:
ProwadzĄ:
Beata Mosór-Szyszka
Poznaj!

Sprawdź pozostałe
prelekcje!

Wykład
Sep 11, 2021 10:30 AM
To tylko teoria, że można zrobić wszystkie testy w sprincie

Case study, które przedstawię, zaczyna się sytuacją – kilka zespołów wspólnie tworzyło produkt, ale po każdym sprincie odbywały się testy akceptacyjne wykonywane przez osobny zespół QA.

Wykład
Sep 11, 2021 10:30 AM
Dlaczego skalowanie nie działa i co z tym zrobić

„Wszyscy wydają się zajęci, ale nie możemy niczego dostarczyć. Spróbowaliśmy tego Agile, jednak niewiele się zmieniło. Nasz kontekst jest inny i po prostu on tutaj nie zadziała”.

Warsztat
Sep 11, 2021 11:45 AM
DevOps 3 Ways - Trzy drogi DevOps

Porozmawiajmy o DevOps, o inżynierskich praktykach, o miarach, o biznesie wytwarzania oprogramowania i nie tylko.