Warsztat
Sep 11, 2021 11:45 AM

Jak zmierzyć ile masz zwinności?

Jeśli jesteś Scrum Masterem /Agile Coachem to z pewnością zastanawiasz się jak inwestowany przez Ciebie czas i energia zwracają się Twoje organizacji. Jak moje działania przekładają się na zespół i jego efektywność? Czy przykładam siłę we właściwe miejsca? Być może również, gdzieś tam w Twojej głowie, co jakiś czas pojawia się taki mały strach - a co jeśli to co robię nie dostarcza wartości? A co jeśli się połapią, że tak właściwie to niewiadomo po co ja jako ten Agile Coach czy Scrum Master?

No i pewnie pierwsze pytanie jakie pojawia się w tym momencie to: Jak mierzyć SM/AC? Cóż, pozwól że przewrócimy to pytanie i postawimy inne: Jak mierzyć rezultat zmiany efektywności zespołu? Naszym zdaniem jeśli jesteś SM/AC i patrzysz w lustro bo chcesz tam zobaczyć swoją pracę, to jej tam nie znajdziesz. Jest za to w obrazie zespołu, z którym pracujesz. I tam też będziemy jej szukać.

Tak sobie od dłuższego czasu próbowaliśmy wymyśleć jakiś sposób, by dobierać miary do sytuacji w zespole. Być może to ostatnia fascynacja Andrzeja Kanbanem, albo Adam jak zwykle narzekający, że “za mało miar, za dużo psychologii dla ubogich”. W każdym razie znaleźliśmy sposób, żeby połączyć miary ze zmianą dojrzałości zespołów. Pewnie nie powala na kolana, ale dzięki zawężeniu obszarów efektywności i identyfikacji zachowań zespołowych można znacznie łatwiej określić te aspekty pracy zespołu, w które warto inwestować czas.

Prowadzi:
ProwadzĄ:
Adam Michalczyk
Poznaj!
Andrzej Zińczuk
Poznaj!

Sprawdź pozostałe
prelekcje!

Wykład
Sep 11, 2021 10:30 AM
To tylko teoria, że można zrobić wszystkie testy w sprincie

Case study, które przedstawię, zaczyna się sytuacją – kilka zespołów wspólnie tworzyło produkt, ale po każdym sprincie odbywały się testy akceptacyjne wykonywane przez osobny zespół QA.

Wykład
Sep 11, 2021 10:30 AM
Dlaczego skalowanie nie działa i co z tym zrobić

„Wszyscy wydają się zajęci, ale nie możemy niczego dostarczyć. Spróbowaliśmy tego Agile, jednak niewiele się zmieniło. Nasz kontekst jest inny i po prostu on tutaj nie zadziała”.

Warsztat
Sep 11, 2021 11:45 AM
DevOps 3 Ways - Trzy drogi DevOps

Porozmawiajmy o DevOps, o inżynierskich praktykach, o miarach, o biznesie wytwarzania oprogramowania i nie tylko.